На чия страна сте в спора между Васил Божков и Държавата?

30 ноември 2019 16:06 Николай Георгиев

Реал Мадрид излезе на първо място (ВИДЕО)

Реал Мадрид излезе еднолично на първо място в класирането на Испания, след като победи като гост с 2:1 Алавес. Двубоят от 15-ия кръг на Ла Лига се игра под проливния дъжд, който затрудни и двата тима. Прекият съперник на Реал Мадрид - Барселона - гостува в неделя на Атлетико Мадрид.

Попаденията за успеха реализираха Серхио Рамос и Дани Карвахал, докато за домакините Лукас Перес се разписа от дузпа. Гарет Бейл започна като титуляр срещата, но беше заменен в 67-ата.

Деветата си победа в шампионата и трета поредна Реал Мадрид подпечата след почивката. Всичко по-интересно в срещата се случи през второто полувреме. В 52-ата минута Серхио Рамос даде преднина на гостите. След центриране от фаул на Тони Кроос, капитанът на Белия балет, останал непокрит, скочи над всички и засече за 1:0.

В 60-ата минута главният рефер реши да се консултира във ВАР, след като играчите на Алавес поискаха да бъде отсъдена дузпа, но такава не последва. Само две минути след това, обаче домакините бяха ощастливени точно с наказателен удар. Серхио Рамос задържа съперников играч, което обаче не остана незабелязано. Точен от бялата точка в 65-ата минута за 1:1 беше Лукас Перес.

Играчите на Зинедин Зидан обаче все още бяха казали последната си дума. В 70-ата минута след атака отдясно, Иско скочи над всички и засече с глава отблизо, но топката се отби в главата, Дани Карвахал с бърза реакция направи добавка за 2:1.

С успеха Реал Мадрид е на първото място в Примера дивисион с 31 точки, докато Алавес остава на 13-а позиция с 18 пункта.