Аталанта отново победи като гост и се нареди пети в Италия

Бергамаските надвиха с 3:0 Бреша

Отборът на Аталанта постигна убедителна победа с 3:0 при визитата си на Бреша в първа среща от 14-ия кръг на Серия “А”. Така тимът остава непобеден на чужд терен в италианския елит, като преди това стартира сезона с четири поредни успеха в гостуванията, след което обаче направи три ремита далече от Бергамо.

Резултата откри Марио Пашалич в 26-ата минута, когато засече с глава центриране на Тимоти Кастане. В 39-ата хърватинът нацели напречната греда след нов удар с глава. Все пак той успя да стигне до втория си гол в мача в 61-ата минута, когато с пета насочи топката в мрежата след подаване на Йосип Иличич. В 69-ата резервата Руслан Малиновски също се отчете с изстрел в гредата. В добавеното време Иличич ознаменува доброто си представяне с попадение след своя солова акция.

Така Аталанта се изкачи на 5-ата позиция в класирането с актив от 25 точки, а Бреша остава на дъното с едва 7 пункта след шестото си поредно шампионатно поражение.