ОБЗОР: Балкан записа нов успех в НБЛ

Рилски спортист разгроми Ямбол, А1 Академик победи в Бургас Черноморец

Шампионът Балкан постигна осма победа в Националната баскетболна лига. В среща от деветия кръг ботевградчани надиграха със 100:77 Спартак в Плевен. Още до почивката баскетболистите на Йовица Арсич натрупаха аванс от 15 точки при 49:34, а през второто полувреме преднината им дори премина границата от 30 точки в един момент.

Най-полезен за Балкан с 25 точки бе Крис Минков, а капитанът Димитър Димитров добави още 15 точки. За Спартак с 21 точки завърши Димитър Маринчешки, Николай Титков добави 18.

Разгромен успех като гост постигна тимът на Рилски спортист. В Ямбол самоковци се наложиха над местния отбор със 120:66. Игор Кесар вкара 23 точки за Рилски спортист, а оше шестима негови съотборници приключиха двубоя с двуцифрен актив.

За небоеспособния в този мач отбор на Ямбол с 16 точки завърши Александър Матушев.

В най-драматичния мач от тази вечер в НБЛ, А1 Академик победи в Бургас Черноморец с 86:84. Двата отбора се движеха много близо един до друг, но кош на Николай Грозев 24 секунди преди края им даде аванс от 2 точки при 85:83. Последва и точен изстрел от фаул линията на Цветомир Чернокожев за 86:83, но Черноморец можеше да изравни с последната си атака.

Блейк Рейнолдс пропусна два от трите си наказателни удара само 8 секунди преди края, а със сирената Джамаал Кинг можеше да донесе и победата на домакините, но изстрелът му за три точки бе неточен.

Най-резултатен за победителите от А1 Академик бе Лъчезар Димитров с 23 точки, докато за Черноморец Рейнолдс реализира 22.

Кръгът приключва в неделя с мачовете между Левки Лукойл и Академик Бултекс и този между Берое и Черно море Тича.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)