Бетис измъкна три точки от визитата си на Майорка

Гостите спечелиха с 2:1, Санчес и Фекир бележат

Отборът на Бетис надигра с 2:1 Майорка в среща от 15-ия кръг на Ла Лига, играна на “Сон Мош” в Палма. 38-годишният Хоакин Санчес вкара от дузпа в седмата минута, а Набил Фекир удвои в 33-ата. След почивката островитяните върнаха един гол чрез Жуниор Лаго в 55-ата минута от дузпа. Победата качи Баломпие до средата на таблицата.

Още в петата минута съдията назначи дузпа за гостите от “Бенито Вийямарин”. Баба спъна Набил Фекир и реферът не се поколеба. Ветеранът Хоакин изпълни отлично от бялата точка и откри резултата - 0:1. В 17-ата Хоакин можеше да удвои, но не засече добре топката от перфектна позиция и позволи на защитник да избие пред голлинията. Балеарският тим потърси изравняване, разчитайки предимно на статични положения. В 33-ата севилци вкараха нов гол. Фекир нанесе тежък удар от 19 метра и вратарят Маноло Рейна нямаше време за реакция - 0:2.

В 54-ата минута реферът даде дузпа за балеарския тим. Дани Родригес изпревари Андрес Гуардадо и си спечели нарушение в наказателното поле. Лаго Жунир реализира и намали резултата - 1:2. В 60-ата стражът на севилци Жоел Роблес направи спасяване, поправяйки грешка на Алфонсо Педраса. В 76-ата Борха Иглесиас не успя да засече топката след опасно центриране на Педраса.

В последната минута от двубоя домакините останаха с човек по-малко, след като Агбенейну получи втори жълт картон и бе изгонен.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)