ДЕРБИ БЕЗ БЛЯСЪК! Ялови ЦСКА и Лудогорец с "гросмайсторско" 0:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Икоко направи пропуска на сезона и лиши шампионите от победа на "Армията"

ЦСКА и Лудогорец изиграха крайно разочароващо откъм футболна наслада дерби на 18-ия кръг в efbet лига и завършиха безрезултатно 0:0 на стадион "Българска армия".

Очакваният с голям интерес сблъсък не оправда очакванията, като и двата отбора бяха далеч от познатото си ниво, като шампионите дори завършиха мача без точен удар по посока на Бусато.

Срещата на "Българска армия" започна по-активно за ЦСКА, но "червените" така и не стигаха до по-опасно положение.

В 12-та минута стана напечено, но пред Бусато. Тогава Недялков стреля недобре от движение, но топката стигна до Кешеру. Румънецът опита да отправи удар несполучливо и топката срещна ръката на Албентоса. Последваха бурни претенции от гостите за дузпа, а двете действащи лица в ситуацията дори влязоха във физическа разправа. Наказателен удар обаче не беше отсъден.

Малко след половин час игра Форстър събори Али Соу пред наказателното поле и домакините на свой ред претендираха за директен червен картон, но бранителят на разградчани се размина само с жълт.

До края на полувремето интересните събития липсваха, а след почивката в 59-та минута Лудогорец изпусна най-чистото си положение в мача. Албентоса и Бусато не се разбраха за топка в наказателното поле. От това се възползва Чибота, който финтира и прати остър пас на далечната греда, където Коко връхлетя върху нея, но от няколко метра прати кълбото в аут за ужас на всички в зелено.

В 69-та пък ЦСКА стигна до най-опасното положение пред вратата на противника. Тогава Тиаго стреля от около 14 метра от пряк-свободен удар и топката влизаше точно под напречната греда, но Пламен Илиев показа невероятна класа и изби в корнер.

В заключителните минути и двата отбора гледаха по-скоро да запазят вратата си суха вместо да поразят противниковата и напрежението и нервите бяха повече от футболните достойнства на терена. В самия край Форстър на два пъти пробва шута си от дистанция, но той се оказа крайно неточен.

Така Лудогорец остава на първото място вече с 46 точки - на седем пред втория Левски. ЦСКА пък е четвърти с 35 пункта.

Стартови състави:

ЦСКА: Бусато, Занев, Антов,
Албентоса, Гълъбов, Пинто, Евандро, Отабор, Мазику, Тиаго, Али Соу

Лудогорец: Илиев, Недялков, Терзиев, Форстър, Моци, Битон, Анисе, Чибота, Дяков, Икоко, Кешеру

93 - Край на мача! ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 0:0!

92 - Нов опит на Форстър от подобна ситуация, но топката е отклонена в корнер

90 - Форстър пробва мощен изстрел от над 25 метра, но без успех

76 - Евандро приключва мача, Жеферсон го заменя на терена

72 - Keшеру излиза от игра, вместо него Швиерчок

69 - Невероятен шут на Тиаго, но още по-изумително спасяване на Пламен Илиев! Стражът извади наглед невъзможна топка!

67 - Моци дръпна за фланелката Али Соу току пред наказателното поле и е отсъдено нарушение

64 - Дан Битон напуска игра, на негово място Марселиньо

59 - Какъв пропуск за Лудогорец! Албентоса и Бусато не се разбраха за топка в наказателното поле, Чибота прати успореден пас на далечна греда към Жордани Коко, но футболистът в зелено пропусна от няколко метра!

48 - Сериозно шоу с пироефекти и трансперанти в Сектор Г на "Българска армия"!

46 - Начало на второто полувреме в София!

45 - Край на първата част!

35 - Директен изстрел на Тиаго от статичното положение, но Илиев улавя удара!

34 - Форстър събори Али Соу пред наказателното поле на Лудогорец, като изглеждаше, че нападателят на домакините излизаше сам срещу Илиев, но защитникът се размина само с жълт картон!

25 - Първи удар в двубоя чак в 25-та минута. Негов автор е Рубен Пинто, но топката излита високо над целта!

12 - Какъв шанс за Лудогорец! Чибота намери с центиране Недялков, който не прати най-добрия възможен удар, но топката стигна до Кешеру, който не успя да насочи топката в мрежата. Последваха претенции на гостите за игра с ръка на Албентоса, но дузпа не бе отсъдена.

4 - ЦСКА започва по-активно срещата

1 - Начало на мача на стадион "Българска армия"!

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона