Напрежение до червено в Наполи - Болоня взе трите точки с обрат! (ВИДЕО)

"Пертенопеите" са вече на 17 точки от върха, бъдещето на Анчелоти все по-неясно

Отборът на Болоня победи с 2:1 Наполи като гост в предпоследен мач от 14-ия кръг на Серия А.

Намиращият се в дълбока криза тим на неаполитанците за пореден мач не впечатли с нищо и бъдещето на треньора Карло Анчелоти, а най-вероятно и на някои от футболистите става все по-неясно.

Мачът на "Сан Паоло" беше избистрен с положения и пред двете врати, но в крайна сметка гостите се оказаха по-акуратни пред гола, за да измъкнат трите точки.

През първата част Лозано и Инсине бяха главните заплахи за вратата на болонезци, но ударите им преминаваха встрани. От другата страна Паласио на два пъти стреля в обсега на Оспина. Все пак, четири минути преди почивката Фернандо Йоренте беше точен след удар от наказателното поле.

След почивката обаче гостите отговориха подобаващо. Влезлият като резерва Олсен изравни в 58-та минута, а в следващите минути атаките към двете врати се развиваха с бясна скорост една след друга.

В крайна сметка, в 80-та минута Сансоне матира неаполитанската защита. Подаване на Джемали откри италианеца на отлична позиция за стрелба и Оспина извади за втори път топката от мрежата си.

Така Болоня излезе на 12-то място с 16 точки, стигайки до първа победа от пет мача, докато Наполи са седми с 20 пункта и без победа в последните пте кръга.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини