Вердер най-накрая дочака победа в Бундеслигата (ВИДЕО)

"Музикантите" надвиха с 3:2 Волфсбург

След осем поредни срещи без успех в германския шампионат тимът на Вердер (Бремен) най-накрая се поздрави с победа. “Зелените” надвиха Волфсбург с 3:2 като гост в среща от 13-ия кръг и се отдалечиха на 3 точки от опасната зона. Отборът, в който помощник-треньор е Илия Груев, повеждаше на три пъти, като победното попадение падна седем минути преди края.

Милот Рашица даде аванс на Вердер в 13-ата минута от дузпа. Малко след това нападателят на домакините Жоао Виктор излезе сам срещу Иржи Павленка, но вратарят спаси.

Волфсбург изравни в 36-ата чрез голмайстора си Ваут Вегхорст, но само три по-късно Леонардо Битенкурт засече с глава отлично центриране на Лудвиг Аугустинсон и тимът от Бремен пак излезе напред.

Домакините се зарадваха в 61-вата след засичане в мрежата на Джефри Брума, но ВАР сигнализира за засада и това не беше зачетено като гол.
Много близо до изравняването беше Вилиам в 70-ата, но и този път Павленка отрази. Три минути по-късно бразилецът все пак реализира с прецизен удар с десния крак - 2:2.

Волфсбург обаче продължаваше да играе неубедително в защита и в 77-ата Максимилиан Егенщайн пропусна от идеална ситуация. И все пак вечерта принадлежеше на гостите. В 83-ата те стигнаха до третото попадение след ново добро отиграване на Рашица.

При “вълците” положението също не е цветущо, тъй като те имат само една победа в последните пет кръга и са чак на девета позиция.