Рома пребори Верона под дъжда и се върна в топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Вълците" записаха осмата си победа от началото на сезона

Отборът на Рома победи като гост Верона с 3:1 в последния мач от неделната програма на Серия А.

На "Стадио Маркантонио Бентегоди" домакините указаха много по-голям отпор на своите гости, отколкото се очакваше и успехът за столичани не дойде толкова лесно.

В 17-та минута при първото си по-сериозно положение Рома откри. Джъстин Клуйверт бе изведен с дълъг пас отляво и с отличен удар от малък ъгъл откри.

Само четири минути по-късно обаче "елините" изравниха. Закани центрира отляво на далечна греда и там бе Фараони, който засече от няколко метра с глава.

Малко след половин час игра Фараони и Рахмани имаха отлични шансове да направят пълен обрат, като само добрите намеси на Лопес запазиха вратата му от нов гол. Така точно преди почивката гостите отново се върнаха напред в резултата.

Един Джеко беше дръпнат в наказателното поле при извеждащо подаване и съдията посочи бялата точка, от която Пелегрини беше безпогрешен.

След почивката и двата отбора заиграха по-внимателно и опасните атаки бяха кът. В 73-та дойде първия удар за втората част, когато Верету пробва изстрел от дистанция. Малко преди края Рахмани също се опита да изненада Лопес, но без успех.

В добавеното време на мача Хенрик Мхитарян оформи крайния резултат след страхотна триходова акция, завършила с подаване в малкия пеналт и лесен завършек на арменеца.

Така Рома се завърна на четвъртото място в Серия А, след като този уикенд Аталанта ги измести за ден от това място. Верона пък остават на девето място с 18 точки.