БОМБАТА Е ФАКТ! ЦСКА 1948 изхвърли Берое след луд трилър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Втородивизионният тим се наложи с 4:3 като гост на заралии и е първият четвъртфиналист

Втородивизионният ЦСКА 1948 успя да отстрани на 1/8-финалите за Купата на България елитния Берое след истински голов трилър в Стара Загора. „Червените“ спечелиха с 4:3 битката и си осигуриха място на четвъртфиналите в надпреварата. Гостите поведоха чрез Васил Шопов в 6-ата, но след минута заралии изравниха чрез Еуженио. Последваха нови два гола на столичани, които бяха дело на Денислав Александров (36; 42). В добавеното време Ерол Алкан намали изоставането на домакините. След почивката Васил Шопо върна преднината от два гола на ЦСКА 1948, а в 76-ата Ибрахима Конте оформи крайното 3:4. Така Берое за четвърта поредна година не успява да прескочи осминафиналите в турнира.

Берое и ЦСКА 1948 изиграха вихрени 45 минути, в които феновете видяха цели пет гола.

Резултатът бе открит от гостите още в 6-ата минута, когато Александър Александров с прецизно подаване намери Васил Шопов, който от няколко метра разпечата вратата на Перниш.

Само минута по-късно заралии изравниха. Александър Цветков изведе отдясно Милен Желев, той потърси Еуженио на далечната греда, а португалецът успя да засече в движение и да върне гола – 1:1.

Футболистите на Димитър Димитров бяха по-активни в атака в следващите минути, а в 11-ата Иван Минчев нацели напречната греда с удар от около 30 метра.

В 36-ата „червените“ отново показаха ефективност в предни позиции и поведоха за втори път. Денислав Александров центрира от фаул в пеналта, получи се суматоха, бранители на Берое на няколко пъти блокираха удари, топката попадна отново в Александров, който със залъгващо движение се освободи от няколко бранители и с диагонален шут към далечния ляв ъгъл направи 2:1.

В 42-ата Янко Сандански пресече подаване на Тоуба в централната зона и веднага потърси Денислав Александров в предни позиции,  младият нападател напредна бързо в половината на Берое и от границата на наказателното поле със силен удар преодоля Перниш за трети път в мача.

Домакините вкараха важно попадение в добавеното време, с което запазиха шансове за обрат след почивката. Заралии изпълниха корнер, но бранител на гостите изчисти. Топката бе овладяна от Еуженио, който с техничен пас намери Ерол Алкан, а холандецът с точен удар с глава намери горния ляв ъгъл за 2:3.

Берое започна силно втората част като търсеше изравнителното попадение, но в 60-ата минута заралии бяха огорчени за четвърти път. Денислав Александров получи в близост до аутлинията, Перниш излезе да пресрещне играча на ЦСКА 1948, Александров обаче върна назад за Васил Шопов, който успя между четирима играчи на Берое да прати към опразнената врата за 2:4.

Три минути по-късно Денислав Александров можеше да оформи своя хеттрик, но от чиста позиция би в обсега на Перниш.

В 65-ата Ибрахима Конте получи на чиста позиция, овладя добре, но реши да си поведе и изгуби контрол над топката, подарявайки я на вратаря.

В 66-ата минута в игра за Берое влезе ветеранът Мартин Камбуров, който в 74-ата се разписа след добър удар с глава, но голът бе отменен заради нарушение в атака на нападателя.

В 76-ата Иван Минчев се отчете с прекрасно центриране отляво, Ибрахима Конте засече с глава и вкара трети гол за домакините.

Секунди след попадението Александър Василев можеше да изравни резултата с удар от дистанция, но Даниел Наумов плонжира и изби топката, която летеше към долния ляв ъгъл.

Послдният четвърт час действията се развиваха изцяло пред вратата на гостите, но заралии не успяха да стигнат до изравнителното попадение и отстъпиха на своя стадион с 3:4 на ЦСКА 1948.