СПАЛ и Перуджа напред в турнира за Купата на Италия

Милан вече разбра съперника си за 1/8-финалите

Отборите на Перуджа и СПАЛ се класираха за осминафиналите в турнира за купата на Италия по футбол.

Втородивизионният Перуджа поднесе изненадата, след като победи с 2:1 като гост Сасуоло. Паскуале Мадзоки и Ханс Николуси дадоха аванс от два гола на Перуджа още до 17-ата минута и този резултат се запази до почивката. През второто полувреме Сасуоло натисна, но стигна само до почетен гол чрез бившия играч на Черно море и Левски Мехди Бурабия в 82-ата минута. В следващия кръг на турнира Перуджа ще играе с Наполи.

Към осминафиналите продължава и СПАЛ, който разгроми с 5:1 като домакин Лече. Още до почивката домакините реализираха четири безответни гола чрез Игор, Алберто Палоски, Алесандро Мурджиа и Тиаго Сионек.

Лече върна един гол в 55-ата минута чрез Джанели Имбула, а в края на двубоя Серджо Флокари оформи победата на домакините на 5:1. За място на четвъртфиналите СПАЛ ще играе с Милан.