България стартира със загуба на Световното по хокей за жени

Националките претърпяха поражение с 2:4 от Белгия

Националният отбор на България за жени започна със загуба с 2:4 (0:2, 2:1, 0:1) от Белгия участието си на световното първенство по хокей на лед в дивизия III в Зимния дворец в столицата.

Българките влязоха кошмарно в мача и още в първите 103 секунди на срещата допуснаха две шайби във вратата си.

Тимът на Красимир Монов обаче изравни в началото на втората третина. Първо Никол Дилова намали на 1:2, а само няколко минути по-късно Вероника Метанова се разписа за 2:2.

Белгия обаче успя почти веднага да си върне преднината с втория гол на Лоте де Гученере в срещата. Нападателката на гостуващия отбор оформи хеттрика си в четвъртата минута на третия период, а с това и крайното 4:2.

Шарлот Суинен направи 11 спасявания на вратата на Белгия. Стражът на България Паулина Георгиева също игра силно, отрази 31 удара и заслужено беше определена за най-добър играч в мача от нашия тим.

В другите два двубоя от групата Румъния постигна разгромна победа с 11:4 над Южна Африка, докато Литва се наложи с 4:1 над Хонконг.

От 20:00 часа днес е вторият мач на българския тим, в който съперник е съставът на Литва.