На чия страна сте в спора между Васил Божков и Държавата?

05 декември 2019 15:25 Велизар Антов

НЕВЕРОЯТНА ДРАМА! ЦСКА страда 95 минути в Кърджали, но отстрани Арда! (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

ЦСКА се промъкна с голяма доза късмет към 1/4 финалите за Купата на България, след като тимът на Милош Крушчич се наложи с минимален резултат 1:0 при гостуването си на Арда.

Срещата се изигра на "Арена Арда", а домакините изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона, който обаче за тяхно съжаление завърши със загуба. Те създадоха достатъчно положения пред вратата на Густаво Бусато, който като по чудо запази суха мрежа.

От друга страна ЦСКА показа почти стопроцентова ефективност, вкарвайки един от двата си точни удара към вратата на Караджов.

Голът дойде още след 70 секунди игра! Глишич върна безобразно с глава топката към Караджов, а Али Соу се възползва от грешката и се разписа за 1:0!

Попадението обаче не смути домакините, които тръгнаха да атакуват със самочувствие своя далеч по-именит съперник, а още преди да са изтекли 10 минути игра Иван Коконов получи шанс да изравни, но ударът му от линията на наказателното поле бе избит в корнер от Густаво Бусато.

Малко по-късно Арда вкара гол чрез Александър Георгиев, но попадението правилно бе отменено поради засада. Последва удар на арменския национал Ховсепян от дъгата пред наказателното поле, но ударът бе неточен и излезе в аут.

ЦСКА пък моеше да удвои от нищото преднината си при контраатака, позволила на Кристиян Малинов да стреля пред вратарското поле, но неточно.

Във финалните минути на първата част Арда отново установи силен натиск, а макар да не създаде чисто голово положение, напрежението пред вратата на Бусато бе факт.

Веднага след почивката Арда можеше да изравни! Добър пробив на Лозев отдясно позволи на последния да центрира по земя, Глишич бе свободен пред вратарското поле, но ударът му срещна страничната греда!

В средата на втората част и двата отбора останаха с по 10 души заради директен червен картон на Али Соу за удар без топка и втори такъв на другият замесен в ситуацията Илиас Хасани.

Малко по-късно домакините претендираха за дузпа заради игра с ръка на Албентоса при центриране на Спас Делев. Такава наистина имаше, но Ивайло Стоянов прецени, че съприкосновението не е достатъчно за дузпа.

Драмата стана пълна в 5-ата минута на добавеното време, когато Арда отбеляза изравнително попадение чрез Александър Георгиев, но то бе отменено поради засада! Домакините бурно оспориха това решение на съдийската бригада, но като че ли остана впечатлението, че отсъждането е правилно.

Така или иначе, ЦСКА е на 1/4 финал за Купата на България!

Арда - ЦСКА 0:1
0:1 Соу 2

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 1. Иван Караджов (к), 3. Зоран Гаич, 24. Илиас Хасани, 22. Атанас Кръстев, 20. Деян Лозев, 8. Румен Ховсепян (70 - Крумов), 27. Емил Мартинов, 33. Дарен Сидоел, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов (75 - П. Христов), 7. Спас Делев

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 3. Жеферсон (46 - Отабор), 10. Евандро, 11. Петър Занев (к), 15. Кристиян Малинов, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес (72 - Уот), 22. Али Соу, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов

-------------------------------------------------------------------

90+5 - Край на мача! В заключителните секунди ЦСКА можеше да вкара втори гол, но резервата Тони Уот не успя да преодолее Караджов, останал сам срещу вратаря на Арда! Веднага след това домакините отбелязаха попадение чрез Александър Георгиев, което обаче бе отменено поради засада, макар че домакините претендираха бурно за това решение на страничния съдия! Повторенията обаче показаха, че такава по-скоро има!

80 - Продължават домакините да са по-добрият и по-разнообразният отбор, но до момента не могат да оползотворят натиска си с гол.

74 - Любопитна ситуация в наказателното поле на ЦСКА! Спас Делев центрира от аутлинията, а топката срещна ръката на Раул Албентоса, но съдията Ивайло Стоянов не посмя да отсъди дузпа!

67 - Напрежението ескалира, а двата отбора останаха с по 10 души, след като Али Соу бе изгонен с директен червен картон за удар без топка, а Хасани получи втори жълт и също напусна терена!

55 - Поредна добра атака на домакините завърши с неточен удар на Александър Георгиев от точката на дузпата.

47 - ГРЕДА! Още с първата си атака за втората част домакините можеха да изравнят, след като Гаич бе намерен пред вратарското поле, но ударът му срещна страничната греда след центриране по земя на Деян Лозев!

46 - Начало на второто полувреме!

45+1 - Последните минути на първото полувреме завършиха с тотален натиск на играчите на Арда, който на няколко пъти създаде напрежение пред вратата на Бусато, макар да не се стигна до чисто голово положение.

38 - "Червените" успяха постепенно да поизравнят играта, но въпреки това така и не успяват да стигнат до вратата на Караджов.

29 - ЦСКА организира чудесно нападение по левия фланг, при което Кристиян Малинов получи топката пред вратарското поле, но ударът на национала мина встрани от вратата.

22 - Добра атака на домакините, преминала през няколко футболисти завърши с неточен удар на Ховсепян от дъгата пред наказателното поле.

15 - Въпреки ранното попадение, играчите на Арда не се смутиха, дори напротив - за момента изглеждат по-дейният и настъпателен отбор на терена, а преди минути гол на Александър Георгиев бе отменен поради засада. Повторенията показаха, че отсъждането е било правилно.

10 - Арда можеше да изравни бързо! Добра атака на домакините осигури на Иван Коконов добра позиция за стрелба от линията на наказателното поле, но Густаво Бусато се разтегна максимално и изби в корнер!

2 - ГОЛ ЗА ЦСКА! Али Соу повежда "червените" напред, след като Глишич се опита да върне топката с глава към Караджов, но Соу изпревари вратаря и даде ранна преднина на отбора си - 0:1!

1 - Начало на сблъсъка, който се играе в Кърджали!