Колорадо би Торонто и съкрати изоставането си

Питсбърг победи с 3:0 шампиона Сейнт Луис

Валери Ничушкин вкара гол с човек по-малко в последната третина и Колорадо победи Торонто с 3:1 в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Така Аваланч съкратиха на шест точки изоставането си от лидера в Централната дивизия Сейнт Луис, който загуби срещу Питсбърг.

Нейтън Маккинън вкара гол и подаде за още един, а Йонас Донской отбеляза последното попадение в полза на Аваланч, за които Филип Грубауер отрази 38 шайби. Той допусна гол след удар на Зак Химан.

Торонто имаше възможност да поведе в края на срещата от пауърплей, но центърът Джейсън Спеца счупи стика си при удар от синята линия. Той опита да задържи шайбата с кънките си, но вместо това попречи на Морган Рейли и Ничушкин я отне. Руснакът напредна сам срещу вратаря Фредерик Андерсен и се разписа 6:40 минути преди финалната сирена за 2:1 в полза на Колорадо.

Торонто се впусна в атаки в заключителните минути, но това само доведе до гол на празна мрежа за Донской 79 секунди преди края.

Питсбърг победи с 3:0 шампиона Сейнт Луис. Теди Блугър вкара от рикошет 39 секунди след началото на мача, а Стефан Нейсън отбеляза в дебюта си за Пенс 39 секунди преди края на втората третина, след като добави в мрежата отклонен удар на Джаред Маккан. Алекс Галченюк пък довърши Блус в началото на последната третина.

Питсбърг е четвърти в Столичната дивизия с 34 точки, а лидерът Вашингтон е с 47 след победата си с 3:1 срещу Лос Анджелис. Джон Карлсън вкара два гола за Капс и Том Уилсън добави още един, а Иля Самсонов отрази 22 удара на вратата си.

Тайлър Енис записа гол и две асистенции при победата на Отава с 5:2 срещу Едмънтън. Артьом Анисимов, Конър Браун, Антони Дюклер и Владислав Наместников също се разписаха за Сенаторите, които спряха серия от пет поредни загуби в лигата.