ОБЗОР: Нефтохимик попиля Спартак (Варна), Хебър без проблем срещу последния

Резултати и голмайстори от играните двубои днес във Втора лига

Изиграха се четири срещи от XVIII кръг във Втора лига.

ЦСКА 1948 оглави класирането след драматична победа с 3:2 като гост на Локомотив София. „Железничарите“ повеждаха на два пъти в двубоя, но в 89-ата минута Йосков направи обрата пълен.

В 14:00 часа стартираха още три мача. Нефтохимик (Бургас) попиля Спартак (Варна) само за едно полувреме. „Шейховете“ решиха всичко в мача още преди почивката, вкарвайки четири безответни гола. Цачев откри в 4-ата, а девет по-късно Ташолов удвои. До края на първите 45 минути Иван Колев и Ерик Почански оформиха разгрома, а след почивката не паднаха нови попадения.

Хебър не срещна особена съпротива от последния в класирането Спартак Плевен. Пазарджиклии дръпнаха в резултата в края на първото полувреме с гол на Асен Георгиев (40), а след почивката Даниел Пехливанов уби интригата с нови две попадения (52; 58). Домакините стигнаха само до почетно попадение, девет минути преди края на двубоя, което бе дело на Григоров от дузпа.

Поморие и Черноморец (Балчик) играха 90 минути при резултат 0:0.

Септември ще има шанс да се завърне на върха в класирането, но за целта не трябва да губи утрешното си гостуване на Струмска слава.

В неделя са и мачовете Ботев Гълъбово – Лудогорец II, Монтана – Кариана.

Локо ГО и Литекс затварят кръга в понеделник.