В ДЕРБИТО НА БУНДЕСЛИГАТА: Гладбах повали Байерн с дузпа в 92-ата минута (ВИДЕО)

Борусия М обърна баварците и ги прати на шесто място

Борусия Мьонхенгладбах спечели с 2:1 домакинството си на Байерн от 14-ия кръг на Първа Бундеслига. Лидерът в класирането стигна до успеха с гол от дузпа на Бенсебаини в 92-ата минута. Преди това Иван Перишич откри за баварците, а Бенсебаини изравни. Хави Мартинес беше изгонен за нарушението, довело до наказателния удар в добавеното време.

Борусия продължава да води в класирането с 31 точки, една повече от РБ Залцбург. Байерн е на шеста позиция с 24.

Първата интересна ситуация се откри пред Томас Мюлер в осмата минута. Той засече от движение изстрела на Корентен Толисо, но не успя да насочи топката във вратата.  Малко след това удар на Роберт Левандовски мина покрай десния страничен стълб.

Мюлер също беше близо до попадение. Негов шут от границата на наказателното поле пък затрудни максимално Зомер, но вратарят спаси.

Четири минути след почивката Байерн откри резултата. Иван Перишич получи подаване от Мюлер и стреля от движение с левия крак. Зомер отново се намеси, но този път не успя да спре топката и тя влетя в мрежата.

Домакините имаха нужда от десетина минути, за да изравнят резултата. Рами Бенсебайни се извиси над всички в наказателното поле при изпълнение на корнер и реализира с глава.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал Ларс Щиндъл отправи силен диагонален удар, но покрай гредата.

В последната минута на редовното време Гладбах получи дузпа заради нарушение на Мартинес срещу Емболо в пеналта. Испанецът получи втори жълт картон и беше изгонен двайсетина минути след влизането си в игра. Рами Бенсебайни вкара от бялата точка в 92-ата минута!