Драма, луд обрат и 6 гола в дербито на Валенсия (ВИДЕО)

Леванте поведе с 2:0, но загуби с 2:4 след две бързи попадения на резервата Гамейро

Валенсия постигна атрактивна победа с 4:2 като гост на Леванте в градското дерби от XVI кръг на испанската „Ла Лига”.

Домакините поведоха с 2:0 на своя “Сиутат де Валенсия”, но допуснаха обрат след две попадения на резервата Кевин Гамейро в рамките на две минути.

В 11-ата минута Енис Барди намери Рожер Марти, който изненада вратаря Яспер Силесен за 1:0, а в 19-ата Даниел Парехо фаулира в пеналта Рубен Рочина и Рожер Марти превърна в гол отсъдената дузпа – 2:0.

После пък Родриго прати с добавка топката в мрежата на Леванте, но голът беше отменен заради засада, ала точно преди почивката Рожер си вкара автогол. След паузата “прилепите” направиха пълен обрат.

В 57-ата минута Родриго подаде към Кевин Гамейро, който прехвърли вратаря за 2:2, а стотина секунди по-късно Феран Торес подаде към нападателя и той изведе Валенсия напред с диагонален шут.

Леванте остана с човек по-малко в 74-ата минута, когато Фалкон получи втори жълт картон, а в 88-ата Родриго се отличи с чудесна асистенция за Феран Торес и той оформи крайното 4:2 за Валенсия.

С успеха тимът на Алберт Селадес вече изостава от четвъртия Реал Сосиедад само заради по-лоша голова разлика, като има 26 точки, с шест повече от Леванте.