Леверкузен отказа Шалке и изпревари Байерн (ВИДЕО)

Лукас Аларио заби два гола за успеха на "аспирините"

Байер Леверкузен спечели с 2:1 домакинството си на Шалке и изпревари Байерн във временното класиране на Първа Бундеслига. "Аспирините", които миналата седмица триумфираха на “Алианц Арена”, вече са шести с 25 точки, а баварците седми с 24 след 14 кръга.

Лукас Аларио откри в 15-ата минута с глава след грешка на вратаря Александер Нюбел след корнер.

Последва отменен гол на героя от Мюнхен - Леон Бейли. Попадението му не беше зачетено заради засада. По-късно в срещата реферите не зачетоха и попадение на Бенито Раман от Шалке - също заради засада.

В 81-ата минута Аларио заби втория си гол след подаване на Чарлес Арангис. Секунди по-късно "кралскосините" успяха да върнат едно попадение дело на Раман.

В оставащото време гостите натиснаха, като в продължението претендираха за дузпа, но не получиха такава.

Гостите от Гелзенкирхен са със същия актив като на Леверкузен, но са четвърти, след като днес бяха изпреварени от Борусия Дортмунд.