Кой ще спечели дербито Ливърпул – Манчестър Юнайтед?

08 декември 2019 21:33 Николай Георгиев

Лубе спечели от трети опит Световното клубно първенство

Италианският волейболен гранд Кучине Лубе (Чивитанова) най-накрая спечели титлата от Световното клубно първенство. Шампионите на Италия и Европа се наложи над първенеца на Южна Америка и домакин на турнира Сада Крузейро (Бело Оризонте) с 3:1 (25:23, 19:25, 31:29, 25:21) в големия финал на клубния Мондиал, игран тази вечер пред около 4000 зрители в Бетим.

Така след два поредни загубени финала - през 2017-а от руския Зенит (Казан) с 0:3 и през 2018-а от Тренто с 1:3 гейма, Лубе най-накрая триумфира със световната клубна титла.

От друга страна отборът на Сада остана с три титли (2013, 2015, 2016), един сребърен медал (2012) и едно бронзово отличие през 2017 година.

По-рано днес Зенит (Казан), с Цветан Соколов в състава си, завоюва бронза след категорична победа над катарския Ал Райан с 3:0 гейма.

Най-полезни за Лубе станаха Османи Хуанторена (3 блока и 57% ефективност в атака) и Йоанди Леал (1 блок, 4 аса и 43% ефективност в атака) с по 20 точки за победата.

За Сада над всички бе аржентинският национал Факундо Конте с 21 точки (2 блока, 1 ас и 64% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.