„Топчиите“ удариха „чуковете“ на техния стадион (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал сложи край на ужасната си серия от 9 мача без успех

Арсенал сложи край на ужасната си серия от 9 мача без успех във всички турнири и се върна победния път. „Топчиите“ направиха обрат и спечелиха с 3:1 при визитата си на Уест Хям в лондонския сблъсък от 16-ия кръг на английската Висша лига. Това бе и първа победа за "артилеристите" под ръководството на бившия шведски национал Фреди Люнгберг.

През първата част „чуковете“ имаха повече шансове за гол и поведоха чрез Анджело Огбона (38). Той засече с глава центриране от корнер на Деклан Райс, а топката рикошира в Мейтланд-Найлс и се озова в мрежата за 1:0.

След почивката „артилеристите“ натиснаха и изравниха с попадение на бразилеца Габриел Мартинели (60), който се възползва от центриране по земя на Сеад Колашинац за 1:1. Скоро след това Никола Пепе (66) получи в наказателното поле, финтира защитник и с диагонален удар вкара красив гол за пълния обрат, а после асистира на Пиер-Емерик Обамеянг (69), който сложи точка на спора.

Уест Хям можеше да върне едно попадение в 76-ата минута, когато Лено обаче се намеси решително след силен шут на Форналс. До края на мача „чуковете“ не намериха сили да стигнат до втори гол и да върнат донякъде интригата.

След първия си успех под ръководството на Фреди Люнгберг Арсенал се изкачи на девета позиция с 22 точки и на 7 от четвъртото място, на което е Челси. Уест Хям допусна пета загуба в последните шест кръга и остава 16-и с 16 точки, имайки аванс от една точка пред опасната зона.
Манчестър Сити се справи с Нюкасъл и се класира за 1/2-финал на ФА Къп (ВИДЕО)

"Гражданите" са все по-близо до трофея

Фулъм смачка Тотнъм с класика в лондонското дерби (ВИДЕО)

"Котиджърс" стигна до победа с 3:0

Бърнли записа първа победа за 2024 година (ВИДЕО)

Отборът на Венсан Компани срази Брентфорд с 2:1

Тен Хаг се скъса да хвали Гарначо след победата над Евертън

Специалистът е много доволен от младия аржентинец

Арсенал оглави класирането във Висшата лига след труден успех над Брентфорд (ВИДЕО)

Лондончани спечелиха с 2:1

Уулвс надви Фулъм и грабна много важни три точки (ВИДЕО)

"Вълците" спечелиха с 2:1 над лондончани

Манчестър Юнайтед забрави за загубата в дербито с успех над Евертън след две дузпи (ВИДЕО)

"Червените дяволи" стигнаха до успех с 2:0 на "Олд Трафорд"