БЕЗПОЩАДНО: Шест от шест за Байерн в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците биха Тотнъм и в Мюнхен, но дадоха свидна жертва

Байерн Мюнхен записа историческо постижение, след като победи Тотнъм с 3:1 у дома в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Така германският първенец се превърна в един от седемте тима, успели да спечелят всичките си шест мача преди директните елиминации в турнира.

Баварците си бяха осигурили предсрочно първото място в група В, но въпреки това за втори път надвиха „шпорите”, които бяха разбили в Лондон със 7:2 по-рано през сезона.

Този път гостите пристигнаха без повечето от звездите си, тъй като също си бяха гарантирали участие в осминафиналите, а лошата новина за домакините бе свързана с поредната травма на Кингсли Коман.

Френският национал откри резултата на „Алианц Арена” още в 14-ата минута с диагонален изстрел след страхотен пас на Серж Гнабри.

Тотнъм обаче не се предаде и бързо отвърна на удара. Шест минути по-късно Райън Сесеньон изравни, възползвайки се от грешка на Джером Боатенг, а след още седем Коман се контузи.

Талантът на домакините получи неприятна травма в коляното и беше заменен принудително от Томас Мюлер, който пък реализира втория гол за Байерн.

Междувременно Фелипе Коутиньо и Серж Гнабри нацелиха гредите, като същото стори и Алфонсо Дейвис в последната минута на първото полувреме.

Тогава обаче Мюлер бе точен с добавка, за да даде аванс на германските шампиони точно преди почивката.

След нея падна само едно попадение, дело на Коутиньо, разписал се в 64-ата минута, докато Мануел Нойер се намеси решително на няколко пъти, за да запази аванса на своите.

Така Байерн завърши в група В с максимален актив от 18 точки, като събра с 10 повече от втория Тотнъм. На трето място се нареди Олимпиакос, който победи у дома Цървена звезда с минималното 1:0 и догодина ще играе в Лига Европа.

БАЙЕРН МЮНХЕН - ТОТНЪМ 3:1
1:0 Кингсли Коман 14