Ая Митева и отборът по издръжливост са №1 в класациите на БФКС за 2019 година

Близо 30 клуба по конен спорт гласуваха в анкета за определяне на най-добрите

Ая Митева и отборът по издръжливост бяха избрани за номер 1 в класациите на Българска федерация по конен спорт за 2019 година.

Близо 30 клуба по конен спорт гласуваха в анкета за определяне на най-добрите ездачи за 2019 г.

14-годишната Ая Митева, която спечели исторически медал за България на европейското първенство по прескачане на препятствия за деца в Холандия, бе избрана за номер 1 в индивидуалната класация. На второ място бе класиран Ангел Няголов, спечелил няколко престижни призови места през годината, а на трето Милко Кочев - балкански шампион в категорията юноши.

Тимът ни по издръжливост спечели отборната класация. Той се класира на четвърто място на Европейското първенство в Англия, а след това и завоюва балканската титла. Второто място е за отборът - деца, който триумфира в Купата на нациите в Божурище. Трети е мъжкият ни тим, който спечели сребърните медали на Световната купа в Божурище.