АПОЕЛ нанесе първа загуба на Севиля в Лига Европа

Домакините се наложиха с минималното 1:0

Севиля загуби гостуването си на АПОЕЛ в Лига Европа. Двубоят на кипърска земя бе последният и за двата тима от груповата фаза на надпреварата.

Домакините се наложиха с минималното 1:0, с попадение на Савич в 61-ата минута. Само 4 минути преди това Дабур пропусна възможността да се разпише за гостите от 11-метров наказателен удар.

Домакините не успяха да отбележат в последните си 2 мача, но днес промениха тази негативна тенденция.

Играчите на Севиля бяха сигурни за първо място в групата и това повлия на мотивацията на състава днес. Андалусийци бяха спечелили всичките си мачове в нея досега.

Макар че не се очаква да стигнат много далеч във фазата на елиминациите в Лига Европа, АПОЕЛ със сигурност се радва, че я достигна.

Кипърците стартираха кампанията си по не особено добър начин, като взеха само 1 точка в 3 мача, но след това ситуацията за тях се промени драстично.

В мач от същата група Дюделанж бе на крачка от това да спечели визитата си на Карабах с 1:0, постигайки втори успех в тази фаза от надпреварата. В крайна сметка бе регистрирано равенство - 1:1.

Така отборът не успя да финишира пред днешния си домакин. Първото попадение реализира Сабир Бугрин, който бе точен след 63 минути игра. В продължението Гай вкара за 1:1. В 46-ата минута пък Гараев бе изгонен.