ОБЗОР: Вердер ядоса Байерн и си изпати, Дортмунд се доближи на 2 точки от върха

Резултати от играните двубои днес

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен записа изразителна победа с 6:1 срещу гостуващия Вердер. Гостите от Бремен поведоха в средата на първата част чрез Рашица, като успяха да задържат аванса си до самия край на полувремето, но във финалните му минути баварците направиха пълен обрат. Филипе Коутиньо изравни в 45-ата, а дълбоко в добавеното време асистира на Левандовски за обрата.

Втората част бе още по-кошмарна за гостите, които инкасираха още четири гола. Коутиньо продължи головата фиеста в 63-ата, а в 72-ата Левандовски също записа втори гол. Коутиньо се отчете с втора асистенция в 75-ата при пети гол, чийто автор бе Мюлер, а бразилецът оформи своя хеттрик в 78-ата.

Така Байерн се завърна в Топ 4 и вече има в актива си 27 точки. Вердер остава на 14-а позиция с 14 точки.

Борусия Дортмунд също бе безапелационен в днешния двубой от 15-ия кръг. „Жълто-черните“ спечелиха с лекота визитата си на Майнц, като вкараха четири безответни гола. Марко Ройс се разписа в 32-ата, а Джейдън Санчо удвои преднината на Дортмунд в 66-ата. Три по-късно Торган Азар оформи класиката. Нико Шулц в 84-ата оформи крайното 0:4, с което Борусия се доближи на две точки от лидера Борусия Мьонхенгладбах и на една от РБ Лайпциг, които обаче още не са изиграли своите мачове от кръга.

Борещият се за оцеляване Кьолн записа важни три точки, след като се наложи с 2:0 над Байер Леверкузен. „Аспирините“ завършиха двубоя с 9 човека, след като първо в 62-ата Драгович бе изгонен за втори жълт картон, а в 77-ата Бейли получи директен червен картон. Иначе точни за „козлите“ бяха Кордоба (73) и Борнау (84).

Херта се отдалечи от опасната зона след минимален успех над Фрайбург. Точен за столичани бе Дарида в 53-ата минута.

В друг двубой за деня Падерборн и Унион не излъчиха победител, завършвайки 1:1.

В 19:30 е двубоят Фортуна – Лайпциг.