Преслав Боруков с нов гол за дублиращия отбор на Шефилд Уензди

Тимът на българина направи 3:3 като домакин на Нотингам

Българският нападател Преслав Боруков направи поредния си силен мач и вкара едно попадение за равенството 3:3 на втория отбор на Шефилд Уензди като домакин на Нотингам Форест. Срещата беше от 15-ия кръг на Северната група на ПДЛ-лигата, а равенството коства 1-ата позиция на Форест.

Боруков вкара за 1:1 преди почивката като си изработи сам гола с уникален дрибъл. Той получи топката от тъч на центъра, проби успоредно, направи двойно подаване с Конър Грант и сам срещу вратаря на червените Marриос Сиапанис не сбърка.

Гостите два пъти повеждаха, като до почивката водеха с 2:1 благодарение на головете на Киърън Хейс и Йоан Беналуан. Конър Грант изравни от дузпа в началото на второто полувреме, а в 89-ата минута защитникът Осазе Урогиде вкара за 3:2. Радостта на домакините обаче трая само минута, тъй като в ответната атака Ясин Ен Нея изравни за 3:3. Освен гола, Преслав Боруков участва в атаката за дузпата, от която стана 2:2, а също така спечели и доста единоборства и в атака, и в защита.

"Много труден мач, защото противникът беше изключително качествен състав. Дори може би най-добрият отбор в Лигата на 23-годишните. Радвам се, че вкарах, но повече се радвам, че подобрявам някои тактически и технически компоненти от играта си, заяви Преслав Боруков пред БТА.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)