Ливърпул продължава да лети към титлата с осма поредна победа (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Мърсисайдци" надвиха последния Уотфорд с 2:0, Салах отново блести

Лидерът във Висшата лига Ливърпул победи трудно, но напълно заслужено последния Уотфорд с 2:0 на своя "Анфийлд". Червените успяха за пръв път през сезона да опазят вратата си суха при домакинство, а победата дойде след нови два гола на звездата им Мохамед Салах.

В началото на срещата Ливърпул доминираше, но така и не успя да създаде чисти положения пред вратата на гостите. След половин час игра мърсисайдци се отдръпнаха по-назад и чакаха възможност за контраатака.

В 37-ата минута "стършелите" имаха страхотен шанс, след като Капу проби отдясно и върна към Дукуре, който бе оставен сам около точката за изпълнение на дузпа, но не успя да уцели топката.

Стигна се до корнер, след който Ливърпул организира великолепна контра. Мане изведе много технично Салах, който се освободи елегантно от Фемения и стреля в далечния ъгъл - 1:0.

В 42-рата минута гостите пропуснаха втора отлична възможност. Този път Сар се оказа непокрит и имаше шанс да стреля от десетина метра, но и той се размина нелепо с топката.

Минута преди почивката Салах намери с чудесен пас Мане, който успя да премине покрай Фостър, но след това не съумя да насочи топката към вратата и отбраната на Уотфорд изчисти.

Четири минути след полувремето Сар проби добре и стреля от малък ъгъл, но Алисон спаси. Минута по-късно Мане засече много добре с глава след центриране отляво на Шакири. Топката влезе в далечния ъгъл, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради много тънка засада на сенегалеца.

В 54-ата минута Уотфорд пропусна четвърта добра възможност в мача, след като Деулофеу бе изведен очи в очи с Алисон, но не успя да го преодолее.

Малко след това Вайналдум почувства болки и веднага бе заменен от Андрю Робъртсън. В 64-тата минута Милнър изведе Салах, който бе подръпнат от Фемения и Фостър улови. Домакините претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Малко след това Салах бе задържан отново - този път от Дукуре. Египтянинът обаче успя да подаде към Фирмино, чието първо докосване не бе добро и Фостър успя да улови. Стражът на Уотфорд излезе добре в 66-ата минута, когато изчисти с глава пред наказателното поле, докато Салах се опитваше да премине покрай него.

В последните минути Уотфорд определено затрудни защитата в червено, като първо Ван Дайк направи грешка и подари корнер на гостите, а от него Деулуфеу нацели гредата директно от ъгловия удар. След това на два пъти и Сар имаше отлични шансове, но не успя да реализира.

Точно в 90-та минута Ливърпул сложи точка на спора с втори гол на Салах. Мане беше изведен отлично отдясно от Чембърлейн, върна към дузпата, където Ориги не уцели добре, но пък Салах с техничен удар с пета прати топката зад голлинията.

Така "мърсисайдци" записа 16-та победа от 17 мача във Висшата лига този сезон и остави Лестър на 11 точки зад себе си. Уотфорд пък остават на дъното с едва девет пункта.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)