Сампдория спечели дербито на Генуа в последните минути (ВИДЕО)

Дория надви градския съперник Дженоа като символичен гост и се върна към победите

Сампдория победи Дженоа с 1:0 в градското дерби от съботната програма на Серия А. Момчетата на Клаудио Раниери имаха по-малкото положения в доста скучен мач на "Луиджи Ферарис", но в крайна сметка си тръгнаха с трите точки.

Първият удар в мача дойде чак в 22-та минута, когато Бираски стреля покрай вратата на Аудеро. Десет минути преди почивката Санабрия също пробва мерника си, но отново без успех.

В 41-та минута дойде и първата възможност пред Дория, но Гастон Рамирез не беше точен.

След почивката Бираски и Касата бяха много близо до гола, но късметът покри Сампдория. Джилионе и Санабрия отправиха удари 15 минути преди края, но топката отново не беше в очертанията.

Така се стигна до 85-та минута, когато Линети проби отляво и пусна къс пас към Габиадини, който от движение простреля Раду с удар извън наказателното поле.

Така Дория събра 15 точки на 16-то място, докато Дженоа продължава да страда на предпоследното място с едва 11 пункта.