Гол-красавец на Тошко Неделев вдъхнови Ботев за шеста поредна победа (ВИДЕО)

"Канарчетата" надвиха Витоша с 2:0 като гости

Ботев (Пловдив) записа шеста поредна победа в първенството. "Канарчетата" се наложиха с 2:0 при гостуването си на Витоша в последен мач и за двата тима през годината. В началото на второто полувреме Тодор Неделев вкара фамозен гол, с който откри резултата, а в 80-ата минута Фернандо Виана удвои.

Така "жълто-черните" събраха 28 точки и са отлична позиция да атакуват топ 6 през пролетта. "Тигрите" остават на дъното с 5 точки.

През първото полувреме гостите бяха далеч по-активният отбор на терена. Цяло чудо бе, че домакините им удържаха на натиска, като само в първите 15 минути пловдивчани имаха четири реални възможности за откриване на резултата.

Първо Вутов стреля опасно, но топката се отби в крак на бранител, преди да стигне до очертанията на вратата.

След това и Неделев проби опасно в полето на опонента, но протегнат крак на защитник спря кълбото, отправено от лидера на "канарчетата" към целта.

Последва и опасен изстрел на Лъчезар Балтанов, преди отново Вутов да шутира силно, но покрай вратата.

При изпълненията на ъглови удари от страна на състезателите на Ботев (Пд), някои от по-високите футболисти на домакините се връщаха в отбрана и заедно се справяха с опасностите.

Удар на Неделев в средата на полувремето, отправен от много малък ъгъл, срещна дясната греда на вратата на младия Василев.

Самият вратар на бистричани се намеси в три отделни случая, спирайки изстрели на Виана, Балтанов и Неделев.

Веднага след подновяването на играта "канарчетата" откриха резултата. Неделев отбеляза страхотен гол, след като първо прокара топката между краката на Котев, а след това с мощен шут от над 25 метра с левия крак прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл на Василев.

След попадението гостите имаха инициативата в двубоя, но не създадоха нищо опасно пред вратата на "тигрите". В 80-ата минута Ботев стигна до втори гол. Неделев проби през центъра и пусна отличен извеждащ пас за Фернандо Виана, който технично преодоля Василев за 0:2.

До края на мача не се случи нищо запомнящо се.

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона