Хетафе няма спирка, взе шеста поредна победа (ВИДЕО)

Тимът се върна в топ 4, Валядолид вече пети мач не може да вкара

Хетафе записа пета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 2:0 домакинството си на на Валядолид от 17-ия кръг на Ла Лига. С този успех тимът отново задмина Атлетико Мадрид и е на четвърта позиция - много близо до Севиля, Реал Мадрид и Барселона.

Триумфът на Хетафе идва три дни след победата с 3:0 над Краснодар в Лига Европа, която изпрати отбора на 1/16-финалите в турнира.

Играчите на Пепе Бордалас пречупиха Валядолид с по един гол в двете полувремена. Привлеченият от Барса Марк Кукурея реализира първия в 36-ата минута, а в 82-ата резервата днес Анхел Родригес заби втория. Освен това домакините удариха и една греда в началото на втората част чрез Леандро Кабрера.

Валядолид пък е на другия полюс. За отбора на бразилската легенда Роналдо това е трето поражение в последните пет кръга, като другите две срещи завършиха наравно. Футболистите дори не са вкарвали гол от пет срещи насам.
Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)