Андерлехт не прилича на себе си и е далеч от върха

В класирането начело е Брюж с аванс от 2 точки пред втория Антверпен

Вече втори пореден сезон Андерлехт не прилича на себе си и е далеч от върха в белгийското първенство. Днес грандът от Брюксел изигра един от приличните си мачове напоследък и стигна до равенство като гост на Стандард (Лиеж) - 1:1.

Андерлехт игра с човек по-малко в последните двайсетина минути, но удържа натиска на домакините, които бяха уморени след сблъсъка с Арсенал в Лига Европа.

Стандард имаше надмощие преди почивката, но с лекота пропускаше положения пред вратата на Хендрик ван Кромбурге. В 40-ата минута обаче Селим Амала беше изведен в наказателното поле и с прецизен удар откри резултата.

Андерлехт се активизира след почивката и успя да възстанови равенството в 67-ата минута. Тогава Кемар Руфи засече центриране от фланга и с глава вкара за 1:1.

Малко по-късно Сибен Деваеле от гостите задържа противников футболист до тъчлияниата, което му костваше втори жълт картон и Андерлехт остана в намален състав. Въпреки това, до края нямаше други попадения.

В класирането начело е Брюж с аванс от 2 точки пред втория Антверпен и два мача по-малко. Стандард дели третото място с Гент.
Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)