Волфсбург остави с празни ръце Мгладбах след гол в добавеното време (ВИДЕО)

"Вълците" вече са осми след успеха с 2:1 над Борусия

След седем кръга начело Борусия (Мьонхенгладбах) загуби с 1:2 при гостуването си на Волфсбург и не успя да си върне лидерското място в Бундеслигата. На върха на германския шампионат остава РБ (Лайпциг), който има 2 точки повече след своя успех с 3:0 над Фортуна (Дюселдорф) в събота.

За втори пореден път в рамките на три дни Гладбах не издържа в самия край. В четвъртък тимът беше изхвърлен от Лига Европа от Истанбул Башакшехир след попадение в 90-ата минута, а същото се случи и днес на “Фолксваген Арена”, където домакините триумфираха след гол на Максимилиан Арнолд в добавеното време. Преди седмица обаче Борусия надви Байерн (Мюнхен) по този начин.

Волфсбург изигра много силен мач и заслужено стигна до трите точки. Още в 5-ата минута Жоао Виктор стреля в гредата на вратата на Ян Зомер. В 13-ата обаче стражът на Борусия не успя да стори нищо след коварен шут на Ксавер Шлагер и домакините поведоха с 1:0.

“Жребците” отговориха веднага - с попадение на Брийл Емболо в 15-ата минута.

След това в течение на срещата “вълците” удариха още една греда, а към края бяха доста по-настоятелни и в добавеното време дочакаха победния гол след атрактивен изстрел на Арнолд от въздуха.

Волфсбург, който имаше шанса да излезе от групата си в Лига Европа, вече е осми в Бундеслигата.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини