Чардафон и Пирин 64 се класираха за полуфиналите в турнира за Купата

Габровци стартираха силно и поведоха с 4:1

Чардафон стана последният полуфиналист в турнира за купата на България по хандбал за мъже, след като победи гостуващия АСТИ 91 с 30:20 (16:8).

Габровци стартираха силно и поведоха с 4:1, а в средата на първото полувреме авансът има достигна до 7:2. След три безответни гола в последната минута на първата част домакините се оттеглиха на почивката с аванс от 16:8. Малко след началото на второто полувреме преднината на Чардафон стана двуцифрена при 19:9, а до края срещата се доиграваше.

На полуфиналите на 14 март габровци ще срещнат НСА, който в друг четвъртфинален мач вчера спечели трудно гостуването си на втородивизионния Спартак (Плевен) с 31:30 (16:12).

Защитаващият титлата си и национален шампион Локомотив (Варна) ще играе срещу Пирин 64 (Гоце Делчев) в другия полуфинал. Двубоят е повторение на мача за трофея от миналия сезон. "Железничарите" постигнаха 83-а поредна победа на национално ниво вчера след успеха в градското дерби срещу Спартак с 31:24 (12:10). Пирин 64 пък надделя над гостуващия Локомотив (Горна Оряховица) по-рано днес с 32:22 (13:8).

Четвъртфинални срещи от турнира за купата на България по хандбал за мъже:

Пирин 64 (Гоце Делчев) - Локомотив (Горна Оряховица) - 32:22 (13:8)
Чардафон (Габрово) - АСТИ 91 (Хасково) - 30:20 (16:8)

в събота:
Спартак (Варна) - Локомотив (Варна) - 24:31 (10:12)
Спартак (Плевен) - НСА (София) - 30:31 (12:16)

полуфинали, 14 март:
Локомотив (Варна) - Пирин 64 (Гоце Делчев)
НСА (София) - Чардафон (Габрово)
Ети Стефанова започна с победа на Европейското по шахмат

Българките записаха 4 победи

В Париж изпробват видеонаблюдение с изкуствения интелект за Олимпиадата

Отбори от 20 държави се впускат в турнир по петанк край Варна

Звездата-инфлуенсър Танги Пенин ще покаже техниките на любимата игра на терените в курорта „Св.Св.Константин и Елена“

Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал