Ман Сити развинти Арсенал за едно полувреме и доближи второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Де Бройне герой за "гражданите" с два гола и асистенция

Манчестър Сити победи категорично Арсенал с 3:0 при гостуването си на "Емирейтс" в мач от 17-ия кръг на първенството. "Гражданите" се завърнаха към победите, след като загубиха манчестърското дерби преди седмица.

Арсенал пък не успя да запише втора поредна победа и записа пето поражение за сезона.

Срещата на "Емирейтс" започна перфектно за гостите, които откриха след едва 90 секунди игра. Габриел Жезуш беше изведен отляво на наказателното поле и върна остро подаване в наказателното поле. Там Стърлинг се подхлъзна, но Де Бройне бе на точното място, за да забие топката под напречната греда.

Сити продължи да дмонира в мача и вторият гол не закъсня. В 15-та минута Де Бройне, Жезуш и Стърлинг развиха страхотна триходова акция, белгиецът навлезе в наказателното и пусна пас към Стърлинг, който нямаше как да сбърка от малко разстояние.

Пет минути преди почивката резултатът беше класически. Де Бройне получи пред наказателното поле, освободи се за изстрел и прати топката точно в долния ляв ъгъл на Лено.

След полувремето Арсенал се опита да се върне в мача, но удари на Обамеянг и Торейра минаха встрани. Постепенно обаче Манчестър Сити отново се върна във водеща роля, като Гюндоган и Менди стреляха, но без успех.

В 77-та Де Бройне беше близо до хеттрика си, но Лено спаси по перфектен начин.

Така Сити доближи втория Лестър на четири точки само седмица преди "лисиците" да гостуват на "Етихад". Арсенал пък са вече девети с 22 точки.

Стартови състави:

Арсенал: Лено, Найлс, Чембърс, Сократис, Колашинац, Гуендузи, Торейра, Пепе, Йозил, Мартинели, Обамеянг

Манчестър Сити: Едерсон, Уолкър, Фернандиньо, Отаменди,Менди, Гюндоган, Родриго, Фоден, Де Бройне, Стърлинг, Жезуш