Рома оцеля след обрат срещу последния (ВИДЕО)

"Вълците" са четвърти в класирането

Рома спечели с 3:1 срещу СПАЛ в двубой от 16-и кръг на Серия А. Гостите изненадващо откриха резултата в края на първата част чрез попадение на Андреа Петаня. В началото на второто полувреме обаче домакините възстановиха равенството чрез Лоренцо Пелегрини. В 66-а минута Диего Пероти оформи пълния обрат в срещата, а в края Хенрих Мхитарян оформи крайното 3:1.

Още във втората минута Диего Пероти имаше шанс да открие резултата, но топката облиза лявата греда.  Последваха куп пропуски за домакините. В 14-ата минута удар на Един Джеко овладя премина встрани от вратат.

Малко по-късно Пелегрини направи страхотен пропуск, след като волето му отиде право в ръцете на Етрит Бериша.  В края на първата част Александър Коларов извърши нарушение, за което отборът на СПАЛ получи правото да изпълни дузпа. Точен от бялата точка бе Андреа Петаня. Той хитро изчака Пау Лопес да се хвърли и след това заби топката в долния лъв ъгъл на вратата.

Седем минути след началото на втората част Лоренцо Пелегрини изравни. Той пое топката и от границата на наказателното поле реализира за 1:1.

В 65-ата минута Франческо Викари направи дузпа. Диего Пероти застана зад топката и я прати м мрежата на Бериша.  В 78-ата минута Петаня се свлече на земята след съприкосновение с съперников футболист, но съдията подмина ситуацията.

В 83-ата Хенрих Мхитарян оформи крайното 3:1, след като овладя страхотен пас на Алесандро Флоренци.  Така "вълците" са четвърти в класирането с актив от 32 точки, а СПАЛ продължава да е на дъното с единствените 9 пункта.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)