ЛА надви Бостън с гол на Копитар в продължението

Остин Матюс вкара два гола за победа с 5:3 на Торонто срещу Бъфало

Анже Копитар вкара 3:23 минути след началото на продължението и Лос Анджелис победи Бостън с 4:3 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Копитар вкара зад Туука Раск след ключово спасяване на Джонатан Куик секунди по-рано и Кингс спечелиха за четвърти път в пет мача. Така те продължиха най-добрата си серия от началото на редовния сезон до 4-0-1, но отборът все пак е предпоследен в Тихоокеанската дивизия. За Брюинс пък тази загуба нямаше огромно значение, защото те все още имат десет точки преднина срещу Бъфало на върха в Атлантическата дивизия.

Блейк Лизот вкара гол и подаде за още един за Кингс, които не успяха да задържат на два пъти преднината си. Те дори изоставаха с 2:3 късно в последната третина и извадиха Куик от игра, а Мат Рой се възползва от численото предимство и изравни 2:01 минути преди сирената. Адриан Кемпе също вкара за Кингс, а Куик спаси 37 удара. Дантън Хейнен записа гол и асистенция, Патрис Бержерон и Брендън Карло също вкараха по една шайба за Брюинс, докато Раск отрази 23 удара. Остин Матюс вкара два гола за победа с 5:3 на Торонто срещу Бъфало. Фредрик Готиер отбеляза едно попадение и добави асистенция, а останалите голове в полза на Мейпъл Лийфс паднаха след удари на Дмитро Тимашов и Иля Михейев. Така Торонто изравни Монреал в Атлантическата дивизия и остана на точка от Бъфало.

Матюс стана вторият играч в историята на Торонто с поне 20 гола в първите си четири сезона в НХЛ. Другият е Дейв Кион, който го направи в шест поредни години между 1960-а и 1966-а. Антъни Сирели вкара 12.7 преди края на продължението и Тампа Бей надви с 4:3 Отава. Никита Кучеров, Седрик Паке и Брейдън Пойнт също бяха точни за Лайтнинг, а Андрей Василевски отрази 25 удара. Той бе преодолян от Марк Боровички, Конър Браун и Антони Дюклер. Ник Бонино вкара победен гол в края на втората третина, а Нешвил отбеляза седем поредни шайби и надви с 8:3 Ню Йорк Айлъндърс.

Крейг Смит отбеляза два гола и подаде за трети, Филип Форсберг, Кале Ярнкрок, Роман Йоси и Райън Йохансен завършиха с по гол и асистенция, а Роко Грималди довърши разгрома срещу нюйоркчаните. Каролина и Питсбърг останаха равни на третото място в Столичната дивизия след победи в сряда. Себастиан Ейхо и Джордан Стаал вкараха по два гола за успеха на Кейнс с 6:3 срещу Уинипег, докато Пенс надвиха с 4:1 Калгари. Евгени Малкин вкара своя гол номер 400 при успеха и се присъедини към елитна компания от голмайстори на Питсбърг, преминали тази граница - Марио Лемьо (690), Сидни Кросби (451) и Яромир Ягър (439). Оливер Екман-Ларсон вкара победния гол в края на мача и Аризона надви Сан Хосе с 3:2. Така Койотите поведоха с точка на Вегас в Тихоокеанската дивизия.