ОБЗОР: ДРАМА В МЮНХЕН! Сензацията Зиркзе пак измъкна Байерн! (РЕПОРТАЖИ)

Холандецът влезе като резерва и даде тон за победата с гол в 85-та минута

Немският шампион Байерн (Мюнхен) победи мнгоо трудно с 2:0 Вердер (Бремен) като домакин в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Двата отбора изиграха доста равностоен мач на "Алианц Арена", като около 20-та минута на мача домакините имаха няколко отлични шанс да открият резултата, но ударите на Алаба, Мюлер и Коутиньо бяха спасени.

От другата страна Нойер също имаше работа, като първо Клаус, а след това и Арнолд стреляха много добре, но в ръцете на стража на баварците.

След почивката Байерн продължи да поддържа високото темпо и Коутиньо и Мюлер бяха главната заплаха за Кастелс. Така се стигна до 83-та минута, когато Ханзи Флик успя да спечели мача със смяна. На мястото на Филипе Коутиньо в игра влезе младата надежда Джошуа Зиркзее и само 120 секунди по-късно той заби гол за 1:0.

Мюлер получи отдясно на наказателното поле и върна топката към дузпата, където Зиркзее насочи топката в мрежата на Кастелс.

"Баварците" заиграха още по-вдъхновено, след като поведоха в резултата и иминута преди да изтече редовното време Левандовски свали с глава към Серж Гнабри и халфът не сгреши сам срещу вратаря за крайното 2:0.

Така Байерн събра 33 точки на третото място, докато Вердер остават на мястото за бараж за оцеляване с 14.

По същото време лидерът в Бундеслигата РБ Лайпциг направи пълен обрат срещу Аугсбург и запази първото си място в класирането след победа с 3:1

Гостите шокираха всички още в 8-та минута, след като Нидерлехнер засече центриране отдясно и прати топката зад гол линията с помощта на напречната греда. В следващите минути имаше само един отбор на терена и това бяха "биковете", но до гол не се стигаше, макар многобройните опити на Шик и Нкуку.

След почивката Лайпциг се хвърли с всички сили и се добра до победата. В 68-та Лаймер бе точен, а само десет минути по-късно Шик изведе "биковете" напред в резултата.

Крайното 3:1 оформи Поулсен минута преди края на редовното време.

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира