ОБЗОР: Три поред за Шефилд Юн, изпревари Тотнъм и Ман Юнайтед (РЕПОРТАЖИ)

Саутхемптън се измъкна от изпадащите, Вила затъна, вижте резултатите от днешните мачове

Шефилд Юнайтед записа трета поредна победа в първенството. Новакът във Висшата лига спечели с 1:0 гостуването си на Брайтън от 18-ия кръг и изпревари Тотнъм и Манчестър Юнайтед, които обаче имат мач по-малко. Утре "шпорите" посрещат Челси, а "червените дяволи" гостуват на Уотфорд. Шефилд е пети с 28 точки.

Единственият гол отбеляза Оливър Макбърни (23), а две други попадения на гостите бяха отменени след намесата на ВАР.

Още в осмата минута Джон Игън вкара, но след намесата на системата за видеоповторения беше отсъдено нарушение за игра с ръка на бранителя. В 23-ата грешка в защита даде шанс на Макбърни да открие резултата - 0:1. В 49-ата минута Макголдрик пропусна страхотна възможност да удвои, след като излезе очи в очи с Райън, премина покрай него, но след това не успя да намери опразнената врата. В 54-ата ВАР за втори път отмени гол на Шефилд - този път заради засада.

Саутхамптън се измъкна от зоната на изпадащите след убедителна победа с 3:1 при гостуването си на Астън Вила. Битката между два отбора, борещи се за оцеляване, бе спечелена категорично от “светците” и изпрати бирмингамци под чертата.

Дани Ингс се отчете с две попадения, като нападателят вече има 11 гола за първенство този сезон. Бившият играч на Ливърпул откри резултата в 21-ата минута. Джак Стивънс направи 0:2 след половин час игра, а отново Ингс се разписа в началото на второто полувреме.

Мигел Алмирон вкара първия си гол с екипа на Нюкасъл и донесе победата на "свраките" с 1:0 над Кристъл Палас на "Сейнт Джеймсис Парк". Парагваецът се разписа седем минути преди края. Алмирон трябваше да чака 27 мача, за да открие головата си сметка във Висшата лига. Той беше привлечен от Атланта Юнайтед за рекордната за Нюкасъл трансферна сума от 21 милиона паунда.