Барселона се разправи с Алавес и дръпна с едни гърди пред Реал (Мадрид) (СНИМКИ+ВИДЕО)

Лео Меси с нов шедьовър на "Камп Ноу"

Лидерът в Испанската Примера Дивисион Барселона победи категорично с 4:1 Алавес в 18-ия кръг на испанското първенство.

С успеха си "каталунците" излязоха една крачка пред Реал (Мадрид), като вече са с три точки пред "белия балет" в класирането преди изиграването на мача на мадридчани утре.

Още в 14-та минута Барса поведе в резултата. Суарез получи отдясно и прати топката в наказателното поле, където Меси се размина с нея, но Гризман бе на точното място, за да я прати зад Пачеко.

След продължаваща демонация точно преди почивката Артуро Видал удвои аванса на домакините, след като прати страхотен шут в горния ъгъл на Алавес. Ю

След 15-минутната почивка когато всички очакваха лесна победа за "каталунците", в 56-та минута Пере Понс намали за 2:1 след отлично центриране на Дуарте и перфектен удар с глава.

Барса обаче реши всичко много бързо. В 69-та минута Лео Меси се разписа за пореден път с шедьовър от над 20 метра, който остави Пачеко безпомощен, а само шест минути по-късно Луис Суарес добави към двете си асистенции и гол от дузпа за крайното 4:1.

Стартови състави:

Барселона: Тер Стеген, Пике, Умтити, Жорид Алба, Алена, Сержи Роберто, Бускетс, Видал, Меси, Гризман, Суарез

Алавес: Пачеко, Наваро, Дуарте, Ели, Мартин, Пепе Понс, Мани, Муньоз, Уакасо, Видал, Лукас