Националите до 15 години завършиха без победа участието си на Балканските игри в Румъния

Малките ни баскетболисти не успяха да обърнат Северна Македония

Националният отбор по баскетбол за момчета до 15 години завърши без победа участието си на Балканските игри в Румъния.

Нашите останаха на четвъртата позиция, след като в последния си мач отстъпиха драматично на Северна Македония със 77:83.

Двубоят премина през много обрати, а съперникът ни измъкна успеха в края.

Най-резултатни за България бяха Кръстомир Михов и Илиян Пищиков с по 19 точки, с 18 е Симеон Димитров.

В мача не игра капитанът Александър Александров.

Нашите имаха по-добър процент при стрелбата от игра (48% срещу 38%), но отстъпваха в подкошието (37 срещу 48 борби) и направиха повече грешки (23 срещу 18).

Двубоят започна с висока резултатност, като след първия период България изоставаше с 22:26.

Малко след началото на втория период македонците направиха серия от 12:2 и  поведоха с двуцифрена разлика. Те запазиха преднината си и на почивката, на която се оттеглиха при резултат 51:41 в своя полза.

След паузата „лъвчетата“ се разиграха и последваха силни изяви на Кръстомир Михов и Илиян Пищиков. Така в края на третата част обратът беше факт, а нашите поведоха с 8 точки.

Северна Македония започна последната част със серия от 7:0. След нови оспорвани минути съперникът бе концентриран в заключителната фаза на атаките си и спечели победата.

ОБЗОР: Балкан би Черноморец с точка разлика