Радост в пустинята! Лацио е Супершампиона на Италия след успех над Ювентус! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристиано Роналдо и компания преклониха глави пред столичани в Рияд

Лацио спечели Суперкупата на Италия, след като победи с 3:1 шампиона на Италия Ювентус във финален мач, изигран в Рияд, Саудитска Арабия.

Пред препълнени трибуни лациалите показаха много по-качествена и акуратна игра и заслужено се поздравиха с втория си трофей за годината след спечелената Купа на Италия през май.

Това беше и първи загубен финал от 12 мача за Кристиано Роналдо, който спечели последните си 11 участия в последната среща на турнири с Реал (Мадрид) и Ювентус.

Още в 9-та минута Луис Алберто стреля, но неточно. В  16-та минута обаче отново той този път бе точен. Лулич центрира отляво, топката стигна до Лазари, който върна към Албррто и топката бе забита зад Шчезни.

Малко след това отново Алберто отправи изстрел, но този път Шчезни успя да се намеси и спаси. След 20-та минута Роналдо и Дибала най-накрая се събудиха и отправиха изстрели, но без успех.

В края на частта Юве успя да изравни. Роналдо получи топката извън наказателното поле и стреля ниско по земя. Стракоша успя да спаси, но топката се озова право в Дибала, който нямаше как да сбърка.

След почивката Корея и Лулич бяха много близо да върнат Лацио напред в резултата, но Шчезни се намеси отлично. В следващите 20 минути и двата отбора заиграха доста предпазливо, но в 75-та Лацио ликуваше.

Тогава Пароло продължи с глава центриране отдясно и в наказателното поле Лулич беше неохраняван. Капитанът на лациалите стреля от движение и матира отбраната на Ювентус.

Маурицио Сари веднага хвърли в игра Дъглас Коща, но неговото присъствие не успя да помогне много на торинци. Шест минути преди края удар на Дибала беше спасен от Стракоша.

Така се стигна до четвъртата минута на добавеното време, когато Родриго Бентанкур извърши нарушение и получи втори жълт картон, оставяйки отбора си с човек по-малко. От пряк-свободния удар пък Каталди беше перфектен и с помощта на напречната греда подпечата триумфа на "орлите".

Така Лацио се изравни с Интер във вечната ранглиста на Суперкупата на Италия вече с пет отличия от финалната среща. Ювентус пък вече изравни рекорда си от 16 участия в този мач - 8 титли и 8 загуби.

Стартови състави:

Ювентус: Шчезни, Демирал, Бонучи, Алекс Сандро, Де Шильо, Пянич, Бентанкур, Матюиди, Роналдо, Дибала, Игуаин

Лацио: Стракоша, Луиз Фелипе, Ачерби, Раду, Лазари, Лейва, Милинкович-Савич, Луис Алберто, Лулич, Корея, Имобиле