МАНЧЕСТЪР ЛИКУВА: Коледен спектакъл на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед продължи традицията да печели на „Боксинг дей“, разби Нюкасъл с 4:1

Манчестър Юнайтед продължи традицията да печели на „Боксинг дей“.

„Червените дяволи“ постигнаха впечатляващ домакински обрат до 3:1 през първото полувреме и в крайна сметка победиха Нюкасъл с 4:1 в мач от XIX кръг на английската Висша лига.

Преди началото на срещата те имаха равни точки със своите гости, от които загубиха през октомври, но на Коледа взеха сладък реванш пред пълните трибуни на „Олд Трафорд“.

Феновете обаче бяха смълчани в 17-ата минута, когато Шон Лонгстаф откри резултата за „свраките“.

19-годишният им халф реализира второто попадение в кариерата си и то отново срещу Юнайтед, след като донесе споменатия успех с 1:0 в дебюта си във Висшата лига.

Радостта на Нюкасъл бе кратка, защото само седем минути по-късно Антони Марсиал изравни.

Той се възползва от технично подаване на Андреас Перейра и изненада в близкия ъгъл Мартин Дубравка, който успя само да докосне топката, но не и да попречи тя да влезе в мрежата му – 1:1.

Осем минути след изравнителното попадение падна и второ в полза на домакините.

Те пресираха опонентите си пред наказателното поле, а това доведе до грешка и Мейсън Грийнууд пресече едно подаване, след което напредна и вкара красив гол с помощта на лек рикошет и напречната греда – 2:1.

Пет минути след това дойде ред и на Маркъс Рашфорд да се разпише.

Голмайсторът на домакините засече с глава центриране на Арън Уан-Бисака и реализира 15-ото си попадение през сезона, за да направи резултата 3:1.

Така приключи първото полувреме, а на почивката Пол Погба замени Скот Мактоминей.

Втората част започна по най-лошия възможен начин за гостите, защото Шон Лонгстаф опита пас назад към своя вратар, ала изведе Марсиал и френският нападател елегантно прехвърли Дубравка - 4:1.

В 61-ат минута Марсиал бе на сантиметри от хеттрик, но нацели страничната греда, а впоследствие той и Рашфорд бяха заменени.

До края повече голове не паднаха и така Манчестър Юнайтед записа своята победа №21 на „Боксинг дей“.

„Червените дяволи“ са с най-висока успеваемост във Висшата лига на 26-и декември, докато Нюкасъл инкасира рекордна загуба на днешния ден.

Тя бе под номер 14 за „свраките“, които останаха с 25 точки, с три по-малко от хората на Оле Гунар Солскяер.

Те пък регистрираха 14-и пореден мач без „суха мрежа“ и вече са седми с 28 точки, изоставайки с 4 от четвъртия Челси.

Манчестър Юнайтед – Нюкасъл 4:1

0:1 Матю Лонгстаф (17)