ЧУДО: Манчестър Юнайтед завърши годината с победа на нула! (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ изместиха Тотнъм от петото място, Марсиал и Рашфорд носят успеха над Бърнли

Манчестър Юнайтед завърши календарната година с победа, след като спечели с 2:0 визитата си на Бърнли от XX кръг на английската Висша лига.

В герой за „червените дяволи“ отново се превърна Антони Марсиал, реализирал точно преди почивката на „Търф Мур“, а крайното 2:0 оформи Маркъс Рашфорд в петата минута на добавеното време.

Наставникът на гостите Оле Гунар Солскяер направи четири промени спрямо състава, разгромил Нюкасъл с 4:1 два дни по-рано, залагайки на Ашли Йънг, Брендън Уилямс, Неманя Матич и Джан Джеймс вместо Уан-Бисака, Люк Шоу, Мейсън Грийнууд и Скот Мактоминей.

Последният се контузи в четвъртък, докато възстановеният Пол Погба не бе дори включен в групата, тъй като получи почивка, понеже записа игрови минути в предните две срещи на „червените дяволи“.

Те започнаха по-добре двубоя и нанесоха първия точен изстрел. Маркъс Рашфорд стреля силно от далечен свободен удар, но вратарят на домакините Ник Поуп спаси.

Последваха равностойни минути, а в 34-ата гостите имаха страхотен шанс да открият резултата.

Изигралият силен мач младок Брендън Уилямс намери с центриране непокрития на далечната греда Даниел Джеймс, чийто шут бе блокиран, но топката попадна у Антони Марсиал.

От непосредствена близост обаче той не успя да я прати в мрежата, тъй като Фил Бардсли изчисти от голлинията, предотвратявайки сигурно попадение.

Юнайтед обаче все пак успя да реализира такова точно преди почивката, дело именно на Марсиал.

Френският нападател вкара за десети път през кампанията, след като бе изведен сам срещу вратаря на Бърнли и го преодоля с удар в близкия ъгъл.

Асистенцията бе на Андреас Перейра, който отне топката от Чарли Тейлър край тъчлинията и мигновено я подаде към Марсиал.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на „червените дяволи“.

Скоро след нея Марсиал вкара за втори път, ала попадението му бе отменено заради нарушение в атака.

В 55-ата минута пък Марсиал опита удар, спасен с крак от стража на Бърнли, а в 69-ата домакините нанесоха своя първи точен изстрел.

Той бе много опасен и отправен от Фил Бардсли по диагонала от границата на наказателното поле, но и майсторски спасен от Де Хеа.

След това Бърнли заигра по-силно в търсене на изравнителното попадение, ала в 83-ата минута можеше да получи такова, след като Дан Джеймс изведе падайки Марсиал сам срещу вратаря.

Французинът обаче се засуети и в крайна сметка пропусна страхотна възможност.

Въпреки това и инфарктните последни минути, Юнайтед взе своето, защото в петата минута на добавеното време Маркъс Рашфорд сложи точка на спора след образцова контраатака с 16-ото си попадение през сезона.

Така „червените дяволи“ останаха непобедени от Бърнли през последните 10 години, а и записаха първата си „суха мрежа“ от 14 мача насам.

Те събраха 31 точки и изместиха Тотнъм от петото място във временното класиране, докато Бърнли остана с 24 в своя актив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪРНЛИ: Поуп, Барсли, Тарковски, Мей, Тейлър, Хенрик, Корк, Уестууд, Макнийл, Ууд, Барнс;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Йънг, Линдельоф, Магуайър, Уилямс, Фред, Матич, Андреас Перейра, Джеймс, Марсиал, Рашфорд;

Бърнли - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Антони Марсиал 44
0:2 Маркъс Рашфорд 90+5