Вийя се сбогува с футбола, вдигайки Купата на Императора

Висел Кобе се наложи с 2:0 над Кашима Антлърс във финала

Отборът на Висел Кобе, в чиито редици играят легендите на световния футбол Андрес Иниеста, Давид Вийя и Лукас Подолски, спечели Купата на Императора на Япония след победа с 2:0 над Кашима Антлърс във финала. Срещата беше последна в кариерата на Вийя. Двубоят се игра на новооткрития Олимпийски стадион в Токио, който ще посрещне церемониите по откриване и закриване на олимпийските игри това лято.

Първото попадение на новото съоръжение бе автогол, тъй като в 18-ата минута бранителят на Кашима Томоя Инукай намери собствената си врата. 20 минути по-късно Нориаки Фуджимото вкара и втори гол за Висел, с който бе подсигурен успехът. Купата на Императора е първият трофей в историята на Висел, а в игра за тима в последните секунди на двубоя се появи и испанският нападател Давид Вия, за когото това бе последен мач в професионалната кариера.