Далас спечели "Зимната класика" в НХЛ

Над 85 хиляди гледаха мача с Нешвил на стадион "Котън Боул"

Далас постигна знаменит обрат с 4:2 срещу Нешвил в "Зимната класика" от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Александър Радулов вкара победния гол 15 минути преди сирената, а Андрей Секера добави още една шайба.

Старс реализираха четири попадения за по-малко от осем минути и преодоляха изоставане от два гола, които допуснаха през първата третина след наказания заради непозволени удари. Кори Пери бе санкциониран с десет минути на пейката заради лакът в лицето на Райън Елис, а Александър Радулов трябваше да изтърпи още пет минути наказание и но Нешвил не се забави с попаденията. Само три минути след нарушението Мат Дюшен вкара за 1:0, а 110 секунди по-късно Данте Фабро добави още едно попадения.

Блейк Комо обаче бе точен минута преди края на втората третина и върна надеждите на местните фенове, които регистрираха второто най-добро посещение в историята на НХЛ. Те заеха над 85 хиляди места на стадион "Котън Боул" в Далас.

Матиас Янмарк изравни само 58 секунди след началото на последната част, Радулов даде преднина на Далас за първи път след 5:06 минути игра, а Секера оформи крайния резултат след още 89 секунди. Пека Рине и Бен Бишъп спасиха по 31 шайби в тазгодишната класика.