КОШМАРЪТ ПРОДЪЛЖАВА: „Вълците“ отново спряха „червените дяволи“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед стигна до преиграване след 0:0 и нито един точен удар срещу Уулвърхемптън

Манчестър Юнайтед остана без победа срещу Уулвърхемптън от 2012 година насам, след като двата тима фиксираха равенство 0:0 в срещата помежду си от третия кръг на турнира за ФА Къп.

Така те ще трябва да преиграят двубоя на „Олд Трафорд“, за да определят кой от тях ще продължи напред.

В събота на „Молиню“ съперниците си размениха по една греда след удари на футболисти, появили се като резерви, а попадение на домакините бе отменено заради игра с ръка.

Гостите пък не успяха да отправят нито един изстрел в очертанията на вратата и като цяло разочароваха своите фенове с първия си двубой през новата година.

Мачът започна равностойно, но в 13-ата минута „вълците“ имаха страхотна възможност да открият резултата.

Тогава Мат Дохърти бе оставен непокрит на далечната греда след центриране от корнер и стреля по диагонала, но Серхио Ромеро блесна със страхотно инстинктивно спасяване.

В 30-ата минута пък „червените дяволи“ имаха претенции за дузпа заради нарушение срещу младия Брендън Уилямс в пеналта, но в крайна сметка реферите прецениха, че такова няма.

До почивката играта продължи да се води най-вече в центъра на терена, като Манчестър Юнайтед имаше леко териториално предимство, но не създаде чисти голови ситуации.

Второто полувреме започна с нов шанс за домакините, но Ромеро отново успя да спаси, този път удар на Педро Нето от границата на вратарското поле.

Неубедителните действия на Юнайтед накараха мениджъра на тима Оле Гунар Солскяер да пусне в игра двама от титулярите на тима през сезона – Фред и Маркъс Рашфорд, а последният бе на сантиметри от откриването на резултата още с първото си отиграване.

В 70-ата минута той отправи удар, който бе блокиран от защитник, като след рикошета топката срещна напречната греда.

Четвърт час по-късно Дохърти реализира попадение, но си помогна с ръка и то бе отменено.

Малко след това и резервата на гостите Раул Хименес нацели гредата, след силен изстрел от почти нулев ъгъл.

Така срещата приключи без попадение и наставникът на домакините Нуно Еспирито Санто остана непобеден от Юнайтед в треньорската си кариера начело на Уулвърхемптън.