ОГРОМНА ДРАМА! Барса се издъни срещу Еспаньол, но запази върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Обрати, пропуски, червен картон и 2:2 в лудо каталунско дерби

Новата година не започна по най-добрия начин за Барселона, тъй като испанският шампион стигна само до 2:2 при визитата си на опашкаря Еспаньол в градското дерби от XIX кръг на Ла Лига.

Въпреки разочароващото реми гостите запазиха първото място в класирането, което бе заето за няколко часа от големия съперник Реал Мадрид след класически успех с 3:0 над Хетафе по-рано през деня.

Барса обаче загуби аванса си от две точки на върха, а и приключи срещата с човек по-малко.

Домакините откриха в 23-ата минута чрез Давид Лопес, но две бързи попадения след паузата на Луис Суарес и резервата Артуро Видал направиха обрата пълен.

В 75-ата минута обаче Френки де Йонг бе изгонен заради втори жълт картон, а малко преди края резервата на домакините Ву Лей се превърна в герой, оформяйки крайното 2:2.

Иначе срещата започна очаквано - гостите овладяха инициативата, докато домакините разчитаха предимно на контраатаки и статични положения.

Точно след едно такова „папагалчетата“ успяха изненадващо да поведат в 23-ата минута.

Тогава Марк Рока центрира от свободен удар към наказателното поле на Барса, където двама негови съотборници бяха в засада, но не и Давид Лопес, който стреля с глава към далечния ъгъл и не даде шанс на вратаря Нето – 1:0.

След това Еспаньол продължи да играе дисциплинирано в защита, без да дава възможности на гостите.

Барса стигна до първото си чисто положение чак в 41-ата минута, когато Лионел Меси засече с глава центриране отдясно, но прати топката в ръцете на вратаря.

Само 30 секунди след това пък Луис Суарес нацели страничната греда, след като преодоля двама и стреля в близкия ъгъл, а веднага след това Де Йонг бе фаулиран на няколко метра от границата на пеналта.

Меси обаче не затрудни стража на домакините и така те се оттеглиха на почивка с гол преднина.

По време на паузата наставникът на гостите Ернесто Валверде замени Иван Ракитич с Артуро Видал, а това се оказа правилен ход.

Скоро след подновяването на играта Суарес възстанови статуквото. В 50-ата минута уругвайският нападател засече от воле чудесно центриране на Жорди Алба и направи резултата 1:1.

Едва девет минути по-късно пък самият Суарес центрира към Видал и той вкара с глава - 1:2.

В 65-ата минута Меси изведе Суарес сам срещу вратаря, ала нападателят заложи на силата и стражът на Еспаньол изби в корнер.

В 75-ата минута Френки де Йонг извърши ненужно нарушение, за което получи втори жълт картон и остави Барса с човек по-малко.

Въпреки това гостите имаха шанс да вкарат ново попадение, тъй като в 86-ата минута Суарес се озова сам срещу вратаря, ала опита да го прехвърли и не успя.

В ответната атака Еспаньол съумя да изравни. Резервата Ву Лей вкара едва втория си гол в Ла Лига през сезона с удар по диагонала за крайното 2:2.

След него „папагалчетата“ останаха последни в класирането с едва 11 точки от 19 изиграни мача. Барса пък е на върха, тъй като има 40 в своя актив, с колкото е и Реал Мадрид.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Еспаньол: Диего Лопес, Бернанрдо, Налдо, Хави Лопес, Дидач, Давид Лопес, Марк Рока, Виктор Гомес, Дардер, Мелендо, Кайери;

Барселона: Нето, Жорди Алба, Пике, Ленгле, Серхи Роберто, Де Йонг, Бускетс, Ракитич, Гризман, Меси, Суарес;

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

ОБЗОР: Край на мечтата на ПАОК за финал в Европа (ВИДЕО)

Десподов титуляр, Брюж смълча "Тумба"

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"