ТОЗИ ЛИВЪРПУЛ МОЖЕ ВСИЧКО! "Червените" биха Евертън с юношите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младок донесе успеха с красив гол

Ливърпул преодоля третия кръг на ФА Къп след победа с 1:0 над градския съперник Евертън.

"Червените", които бяха с огромна бройка юноши в състава, надиграха почти всичко най-добро за "карамелите" на Карло Анчелоти.

Единственият гол в мача бе дело на юношата на мърсисайдци Къртис Джоунс, който вкара по изключителен начин с греда от границата на наказателното поле.

В днешния двубой минути за Ливърпул не записа нито един от страховитото трио Салах, Фирмино и Мане, като първите двама дори не попаднаха в групата.

Дебют за европейския и световен клубен шампион пък направи януарската покупка Такуми Минамино. Халфът стартира като титуляр и бе на терена до 70-ата минута, когато в игра се завърна Алекс Окслейд-Чембърлейн.

За разлика от тази година, през изминалата "червените" отпаднаха на същия етап от надпреварата от Уулвърхямптън след загуба 1:2. Ако се върнем още година по-рано в трети кръг Ливърпул отново срещна Евертън и отново отстрани съперника си, като тогава резултатът бе 2:1 в полза на тима на Клоп.