ПАК "ГРЕДА" ЗА МИЛАН! Само точка срещу Сампдория (ВИДЕО)

Ибра се завърна, но не можа да помогне на "червено-черните"

Италианският гранд Милан започна новата 2020г. по същия начин по който завърши 2019г. - с разочарование.

При домакинството си от 18-ия кръг на Серия А "росонерите" не успяха да победят 16-ия Сампдория и завърши 0:0 на Сан Сиро.

Срещата бе интересна най-вече с това, че Златан Ибрахимович направи повторен дебют с фланелката на миланистите, но дори и влизането на шведа не донесе нужната промяна в играта на домакините, за да стигнат до трите точки.

Стефано Пиоли заложи на Кшищоф Пьонтек на върха на атаката, като до него действаха Чалханоглу и Сусо.

"Росонерите" бяха много ялови в атака по време на целия мач, като едва с 21-та минута Бонавентура можеше да отбележи, след като стреля от границата на наказателното поле, но неуспешно. Малко след това  и Сусо стреля с неудобния си десен крак.

Сампдория пък предпочиташе да се затваря в собствената си половина и не направи задачата на домакините по-лесна. В самия край на първото полувреме Янкто отбеляза, но голът бе отменен заради засада.

След почивката играта на Милан не се промени с нищо и само 10 минути по-късно Златан Ибрахимович отново стъпи на терена за Милан за сметка на Пьонтек. Шведът успя да влезе в няколко добри ситуации за гол, но първи Крунич не успя да отбележи от около 10 метра, а след това и Леао пропусна да прехвърли Аудеро след добро изпълнение на пряк-свободен удар на Милан.

До края на срещата Сусо на два пъти направи невероятни пропуски, които му навлякоха бурни освирквания от трибуните. Така Милан записа трети пореден двубой без да отбележи гол, а 22-та си точка днес остават в долната половина на класирането.

СЪСТАВИ:

Милан: Донарума, Калабрия, Мусакио, Романьоли, Ернандес, Крунич, Бенасер, Бонавентура, Сусо, Пьонтек, Чалханоглу

Сампдория: Аудеро, Виейра, Чабот, Линети, Рамирез, Колей, Торсби, Габиадини, Бережински, Куалярела, Муру

Почетино след разгрома от Арсенал: Предадохме се

Мениджърът на Челси беше крайно разочарован след 0:5 от градския съперник

Резервата Милик прати Юве на финал за Купата (ВИДЕО)

Лацио загуби драматично в Рим с 1:2 и отпадна