ЖАЛКО! "Лъвиците" тръгнаха със загуба в битката за Токио

Нашите спечелиха първия гейм срещу Полша, но допуснаха обрат до 1:3

Женският волейболен отбор на България започна със загуба от Полша с 1:3 гейма (23:25, 25:20, 25:19, 25:22) олимпийските квалификации за Токио 2020.

Нашите спечелиха първата част в зала "Омниспорт" в Апелдорн, но след това допуснаха обрат и записаха поражение на старта в група А.

Дамите ни започнаха отлично срещата и поведоха с 8:5, но полякините се върнаха бързо в двубоя и изравниха до 10:10.

Последва развитие на срещата точка за точка, ала Полша поведе с 16:14.

С точка на Елица Василева се стигна до равенство - 16:16, което се задържа до 21:21.

После българките дръпнаха с две точки, а Елица Василева направи 24:21, но полякините се върнаха в двубоя и намалиха разликата до само една - 23:24. С отлична атака България затвори гейма и спечели с 25:23 за 27 минути игра.

Във втората част Полша съумя през цялото време да контролира нещата и в крайна сметка затвори гейма с 25:20 след 25 минути игра.

В третата част двата тима започнаха точка за точка до 8:7 в полза на България, но полякините съумяха да обърнат развоя на двубоя. Те постепенно увеличиха разликата и се стигна до 21:14, а след 25:19 съперничките ни поведоха с 2:1.

Полша започна отлично четвъртия гейм и дръпна набързо с 10:5. Постепенно България се върна в двубоя и намали изоставането си до 13:15 и 15:17.

Момичетата на Иван Петков съумяха да изравнят резултата до 18:18. В решителните моменти обаче Полша показа по-добра игра и спечели мача след 25:22.

България излиза във втория си мач в сряда срещу Нидерландия, а срещата е от 20:30 часа.

Съставите:

България: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елица Василева, Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро;
Треньор: Иван Петков;

Полша: Йоанна Волош, Малвина Смажек-Годек, Магдалена Стисяк, Наталия Меджик, Клаудия Алагиерска, Агниешка Каколевска - Мария Стенцел-либеро;
Треньор: Яцек Навроцки.