България излиза за първа победа в Апелдоорн

"Лъвиците" се изправят срещу домакините от Нидерландия

Волейболистките от националния отбор на България ще се опитат да запишат първа победа на европейската олимпийска квалификация в Апелдоорн (Нидерландия). "Лъвиците" излизат срещу домакините във втория си мач от Група А на турнира. Срещата е тази вечер от 20,30 часа българско време в известната зала "Омниспорт" и ще бъде давана пряко по БНТ 3.

Момичетата на Иван Петков започнаха с фалстарт на квалификацията, след като снощи отстъпиха на коравия тим на Полша с 1:3 гейма в първия си двубой в групата. По този начин България намали до минимум шансовете си за класиране напред към полуфиналите на турнира и да продължат да се борят за квота за Олимпиадата в Токио 2020. Българските волейболистки ще трябва да направят истинско чудо и да победят "лалетата", които са много класен отбор.

От друга страна Нидерландия стартира отлично като победи без особени проблеми Азербайджан с 3:0 гейма в първата си среща снощи. Така "лалетата" направиха много сериозна стъпка към класиране за полуфиналите на турнира.

България има положителен баланс в срещите си с Нидерландия - 10:7, но е в серия от две поредни загуби, последната от която в Лигата на нациите през 2019-а с 1:3 гейма.