Жалко! България остана без шансове за Токио 2020 в Апелдоорн

Волейболистките ни загубиха от домакините с 0:3 сета

Волейболистките от националния отбор на България останаха без шансове за класиране на Олимпиадата в Токио 2020, след като записаха втора поредна загуба на континенталната квалификация в Апелдоорн (Нидерландия). Воденият от Иван Петков тим падна от домакините с 0:3 (19:25, 19:25, 24:26) във втория си мач от Група А на турнира, игран тази вечер в известната зала "Омниспорт".

Първата част започна по-добре за домакините от Нидерландия, които поведоха с 2:0 след силна атака на Анне Бюйс и аут на Силвана Чаушева. Разликата нарасна до 5:1 след отличен блок на Робин Де Кройф и атака в аут на българската капитанка Елица Василева. Въпреки усилията на "лъвиците", момичетата на Джовани Капрара задържаха преднината си и даже я увеличиха до 15:9 след силни изяви на Ника Даалдероп и Анне Бюйс. Резултата стана 16:11 след грешка в атака на Нася Димитрова. Независимо от опитите на българките да се върнат в гейма, "лалетата" задържаха предимството и поведоха след 25:19.

Началото на втория гейм беше равностойно, но постепенно Нидерландия дръпна с 12:6 благодарение на сервисите на разпределителката Лаура Дийкема и атаките на Флуурте Майнерс. България намали до 12:9 след атака на резервата Александра Миланова и ас на Гергана Димитрова. Двата тима продължиха равностойно до 17:13, след което разликата отново нарасна до 19:13 след атаки на Ника Даалдероп и Робин Де Кройф. В крайна сметка "лалетата" спечелиха и втория гейм с 25:19 след блокада на Де Кройф и контра на Даалдероп.

БЪЛГАРИЯ - НИДЕРЛАНДИЯ 0:3 (19:25, 19:25; 24:26)

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елица Василева, Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ

НИДЕРЛАНДИЯ: Лаура Дийкема, Ника Даалдероп, Флуурте Майнерс, Анне Бюйс, Ивон Белиен, Робин Де Кройф - Мирте Шуут-либеро
Старши треньор: ДЖОВАНИ КАПРАРА.